Lip, 2017

  Boisko treningowe Mazura z nadanym imieniem mec. Święcickiego

  W środę, 20 kwietnia 2022 r. odbyło się oficjalne nadanie patronatu nad nowo otwartym boiskiem ze sztuczną nawierzchnią na Stadionie MOSiR w Gostyninie. 

  Uroczystość rozpoczęło odsłonięcie tablicy pamiątkowej w związku z nadaniem obiektowi imienia Mieczysława Święcickiego, pierwszego prezesa MKS Mazur Gostynin, wraz z prezentacją obiektu. 

  „Mieczysław Święcicki był adwokatem, inicjatorem budowy stadionu w Gostyninie. Urodził się w 1889 r. w Czerlach na Kresach. Ojciec, Eliasz, matka Adela z Rawłuszkiewiczów. Studiował prawo w Rosji, skąd po rewolucji wrócił do kraju. Do Gostynina przyjechał z Kutna. Był członkiem Powiatowego Komitetu Wychowania Fizycznego i Przysposobienia Wojskowego. Komitet postulował budowę stadionu miejskiego. Projekt powstał w 1927 r., budowę osobiście nadzorował Święcicki. Był także Prezesem Klubu Sportowego Mazur powstałego w Gostyninie w 1926 r. Funkcję tę pełnił do początku wojny. Z jego inicjatywy klub założył bibliotekę przeznaczoną dla członków Mazura. Biblioteka mieściła się w dzierżawionym domu przy obecnej ul. Romana Dmowskiego. Pisał artykuły do „Tygodnika Gostynińskiego”, pisma Bezpartyjnego Bloku Współpracy z Rządem, wydawanego w latach 1929-1930. Był ok. 1929 r. prezesem Kasy Chorych i współorganizatorem „klubu urzędniczego”. Uwięziony przez Niemców w byłej cerkwi w 1939 r., został stracony 01.12.1939 r. w Woli Łąckiej. Po ekshumacji pochowany w kwaterze wojennej na cmentarzu parafialnym w Gostyninie.” 

  źródło:

  „Gostyniński Słownik Biograficzny” dr Barbara Konarska – Pabiniak.

  Po uroczystości odsłonięcia tablicy, zorganizowane zostały turnieje towarzyskie dla młodzieży: chłopców rocznika 2009 / młodsi z udziałem drużyn: Mazur Gostynin, GLKS Baruchowo, FEA Łąck, FEA Gostynin oraz międzyklubowy turniej piłki nożnej chłopców rocznika 2011 / młodsi z udziałem drużyn: Mazur Gostynin, Lider Włocławek, FEA Gostynin, Stoczniowiec Płock.

  Swój mecz kontrolny zagrali także trampkarze Mazura z rocznika 2007, występujący w 1 Lidze Wojewódzkiej U-15.